Bateria kuchenna – czym kierować się przy jej zakupie?

bateria kuchenna

Bateria kuchenna jest ważnym elementem wyposażenia mieszkania. Może ona przy tym przybierać zróżnicowane formy: na rynku dostępne są zarówno produkty o bardzo tradycyjnej stylistyce, jak i w pełni nowoczesne. Wyroby te różnią się nie tylko wyglądem, lecz również sposobem użytkowania i konstrukcją. Czym wobec tego kierować się, wybierając baterię do kuchni?

Jakie baterie kuchenne są obecnie dostępne na rynku?

Podstawowy podział wyrobów z tej grupy dotyczy ich konstrukcji. Na rynku dostępne są  modele jednouchwytowe i dwuuchwytowe. Bateria kuchenna pierwszego z wymienionych typów jest rozwiązaniem coraz popularniejszym – decyduje o tym łatwość korzystania z niej. Dzięki jej zastosowaniu można też liczyć na uzyskanie znacznych oszczędności w zużyciu wody. Produkt dwuuchwytowy jest uznawany za bardziej tradycyjny.

W handlu dostępne są również baterie kuchenne, wykonane z różnych materiałów. Najpopularniejsze są obecnie modele:

  • chromowane, 
  • mosiężne,
  • ceramiczne.

Tak szeroki wybór pozwala dopasować armaturę do konkretnych potrzeb użytkownika oraz do wystroju wnętrza. Według specjalistów lazienka-rea.com.pl bateria kuchenna nie powinna też odbiegać wyglądem od zamontowanego w jej sąsiedztwie zlewozmywaka. 

bateria kuchenna

Bateria kuchenna – jak wybrać odpowiednią?

Wybierając baterię kuchenną należy kierować się nie tylko jej stylistyką, lecz również użytecznością. Niezwykle ważna jest na przykład wytrzymałość tego sprzętu – jest on wszak używany praktycznie codziennie. Z tego samego powodu przy wyborze armatury należy brać pod uwagę zwyczaje i upodobania użytkowników.

Warto również stawiać na rozwiązania, które ułatwią codzienne prace domowe. Jednym z nich jest kran z ruchomą wylewką. Dzięki niej można z łatwością sterować strumieniem wody, a w niektórych modelach – płynnie zmieniać go ze skupionego na rozproszony. Coraz popularniejsze są również produkty o powierzchni zabezpieczonej odporną na zarysowania powłoką. Bateria kuchenna tego typu jest znacznie trwalsza od modeli tradycyjnych. Warto więc zastanowić się nad jej zakupem – pozwoli to uniknąć w przyszłości kosztów i kłopotów, związanych z ewentualną wymianą armatury.