Ciepły szlafrok – must-have zimą

Zima potrafi dać w kość niskimi temperaturami. Nieprzyjemny chłód panuje zwłaszcza rano, odczuwalny jest również po kąpieli czy kiedy wieczorem, w piżamie chce się jeszcze odpocząć na kanapie czy oddać lekturze. Idealnym okryciem na zimowe chłody jest ciepły, wygodny szlafrok. Pokocha go każdy zmarzluch. Gdzie szukać dobrej jakości szlafroków damskich na zimę?

Szlafrok damski ciepły – jak wybrać ładny i wygodny?

Szlafroki damskie dostępne są w wielu różnych krojach i szyte z różnych materiałów. Te zimowe są grubsze, żeby skuteczniej chroniły przed chłodem nawet w bardzo mroźne poranki czy zimne noce. Materiał powinien dobrze trzymać ciepło, ale jednocześnie pozwalać skórze oddychać. Dobrym rozwiązaniem będzie bawełna o grubszym splocie, flanela czy frote, popularne są także miękkie, pluszowe tkaniny, bardzo przyjemne dla skóry i dobrze chłonące wilgoć, co ważne po kąpieli.

Jeśli chodzi o krój, obowiązują podobne zasady jak przy szlafroku na cieplejszą część roku – musi być luźny, komfortowy, nie ograniczający swobody. Dobrym rozwiązaniem w przypadku grubego, damskiego szlafroka może być otulający kaptur.

Gdzie kupić gruby szlafrok damski?

Szlafroki dla kobiet ma w swojej ofercie wiele sklepów odzieżowych, głównie tych specjalizujących się w odzieży domowej i nocnej. Także w sieci działają sklepy z ładnymi i wygodnymi szlafrokami na różne pory roku. Warto tam zajrzeć, poszukując wymarzonej, ciepłej odzieży domowej na zimowe miesiące.

Najważniejsze jednak, by szlafrok damski gruby spełniał kryteria dotyczące komfortu i jakości: miękki materiał, staranne wykończenie, odpowiednia grubość. Warto także zwrócić uwagę na estetykę – im ładniejszy, tym więcej radości sprawdzi na co dzień. Będzie nie tylko grzał i otulał, ale też wprawi w dobry nastrój optymistycznym kolorem albo ciekawym, wpadającym w oko motywem.

Źródło: Tutumi