Co może zaoferować nowoczesna pralka? Ciekawe funkcje pralki

pralka

Pranie ubrań to dla każdego niemalże codzienność, zwłaszcza w dużej rodzinie. Zwykle wykorzystuje się do tego pralkę automatyczną, która znacznie ułatwia zadanie i skraca jego czas. Jednak nowoczesne pralki pozwalają na dużo więcej niż automaty sprzed lat. To w tym momencie zaawansowane sprzęty z układem elektronicznym, małym komputerem który optymalizuje pracę urządzenia, wydajnym silnikiem, a także licznymi układami zapewniającymi doskonałe pranie. Jakie ciekawe funkcje można znaleźć w pralce?

Nowe technologie w łazience – pralki smart

Inteligentne pralki to sprzęt wyposażony w nowoczesny programator, który może komunikować się z użytkownikiem na różne sposoby. Mają jednocześnie doskonałe funkcje użytkowe, na przykład dużą pojemność, mniejszą głębokość – pralka typu slim czy wysokie prędkości wirowania nawet 1600 obrotów na minutę. Co daje funkcja smart dla pralki? Oto kilka możliwości, jakie może mieć pralka z opcją smart:

pralka
  • zdalne programowanie pralki przez aplikację – uruchamianie, zmiana programu, włączenie dodatkowego płukania itp.,
  • komunikacja przez WiFi, bluetooth, w chmurze,
  • powiadomienie o zakończonym praniu, pojawieniu się problemu, przeładowaniu pralki, inteligentna diagnostyka,
  • inteligentny program dostosowujący ilość detergentu oraz parametry prania do ilości i typu odzieży,
  • wygodne dostosowywanie programów prania do indywidualnych potrzeb w aplikacji, zapisywanie ulubionych konfiguracji. Cała oferta czeka na https://www.sferis.pl/pralki-3368.

Dwa w jednym, czyli nowoczesna pralko-suszarka

Wiele osób rozważając zakup pralki, myśli także nad suszarką bębnową do ubrań. Stosowane już od wielu lat rozwiązanie to pralka z funkcją suszarki, przydatna zwłaszcza na ograniczonej przestrzeni. Mimo iż tego typu pralka bardzo często maj nieco gorszą klasę energetyczną niż jej standardowy odpowiednik, to nie wymaga stosowania dwóch odrębnych sprzętów. Ekologiczne programy pozwalają maksymalnie wykorzystać możliwości urządzenia, dając dostęp do funkcji znanych jedynie z suszarek. Odzież czy bielizna suszona w takim urządzeniu będzie delikatna, miękka, pozbawiona większości pyłków oraz alergenów.