Czym się kierować przy zakupie odkurzacza do popiołu?

Każdy kto może cieszyć się urokiem posiadania kominka, zna również negatywne strony używania go. Korzystanie z kominka wiąże się bowiem z koniecznością regularnego wybierania popiołu, co jest niezwykle uciążliwe. Zadanie to można sobie ułatwić, kupując specjalny odkurzacz do popiołu. Jak wybrać odpowiedni?

Usuwanie popiołu 

Sprzątanie kominka nie należy do najprzyjemniejszych zadań. Zdecydowanie nie sprawdzi się używanie do tego szczotki oraz szufelki, gdyż metoda ta nie jest dokładna. Ponadto, może doprowadzić do większego rozprzestrzeniania się popiołu. Skutecznym rozwiązaniem jest wybór specjalnego odkurzacza. Odpowiedni model powinien posiadać worek na zanieczyszczenia. Istotne jest także, aby posiadał zdolność zasysania nie tylko popiołu, ale również piasku, szkła, jak i skrawków żelaza. Wybrany model powinien mieć również możliwość zasysania popiołu o temperaturze do 60 stopni. Niezwykle istotne jest, aby rura ssąca była wykonana z metalu, a także aby odkurzacz miał 4 koła. Wówczas sprzątanie nie będzie udręką. Funkcjonalny sprzęt nie powinien generować zbyt dużego hałasu, dlatego też warto zwrócić uwagę, aby maksymalna głośność wynosiła 80 dB.

Dobry odkurzacz do popiołu 

Urządzenie to może służyć nie tylko do usuwania popiołu. Doskonale sprawdzi się również podczas codziennych porządków. Bardzo często tego typu odkurzacz, używany jest również przy pracach budowlanych. Idealnie sprawdza się więc do usuwania pyłu, drobinek zaprawy oraz wiórów. Odkurzacze tego typu maja najczęściej cylindryczny kształt.

Odkurzacze do popiołu dostępne pod adresem: https://sklep.gkpge.pl/Odkurzacz-do-popiolu-CR-7030