Dodatkowe funkcje w telewizorze

Jeszcze do niedawna telewizory ograniczały swoje możliwości do tego, że wyświetlały obraz pochodzący z anteny lub ewentualnie z dekodera. Dziś jednak są to znacznie poważniejsze i bardziej zaawansowane urządzenia, co jednocześnie sprawia, że kupowanie ich bywa naprawdę trudne. Na jakie zatem dodatkowe funkcje warto zwracać uwagę, gdy kupuje się nowy telewizor?

Smart TV

Jedną z najciekawszych obecnie używanych nowości, jest oczywiście Smart TV. Jest to inteligentny system operacyjny telewizora, który daje mu możliwość przeglądania internetu, ściągania z niego aplikacji, a także używania ich do znacznego rozszerzenia swoich możliwości. Oczywiście każdy powszechnie kojarzy Smart TV z aplikacjami VOD, lecz możliwości takich telewizorów są znacznie bardziej rozszerzone.

Pytanie tylko jakie trzeba sobie postawić, to czy lepiej wybrać telewizor z systemem producenta, czy też może taki, który korzysta z ogólnie dostępnego androida? Jak się okazuje, w tym przypadku to właśnie druga opcja wydaje się znacznie bardziej atrakcyjna. Nie tylko z uwagi na znacznie większe możliwości, lecz przede wszystkim dłuższy czas wspierania danego systemu kolejnymi aktualizacjami.

Ambilight

Ambilight to system podświetlenia, którego wystarczy raz spróbować, aby koniecznie chcieć mieć telewizor (https://www.sferis.pl/telewizory-3266) z czymś takim. System ten opiera się na diodach led umieszczonych za telewizorem, które w zależności od tego, jaki jest kolor na ekranie, wyświetlają go na ścianie. Dzięki temu obraz wydaje się znacznie większy, niż jest w istocie, a także mniejszy jest kontrast pomiędzy ekranem, a jego otoczeniem. Bardzo pozytywnie wpływa to na komfort oglądania i skuteczne chronienie oczu przed zmęczeniem. Jeśli tylko dany telewizor ma taką funkcję, zdecydowanie warto ją poważnie rozważyć.

Sterowanie głosowe

Innego typu dodatkową funkcją jest sterowanie głosowe. Jest to niezwykle wygodne rozwiązanie, jeśli po pierwsze nie ma w pobliżu pilota, lecz przede wszystkim, jeśli szuka się konkretnego programu. Poprzez wybranie głosowe telewizor będzie mógł szybko przełączyć na dany program lub wyszukać, czy obecnie nadawany jest określony film.