Eleganckie drzwi ramiakowe

Pomimo panującego od kilku lat nowoczesnego trendu na otwarte przestrzenie, w wielu tradycyjnych mieszkaniach instaluje się estetyczne drzwi wewnętrzne.

Rodzaje drzwi wewnętrznych

Drzwi wewnętrzne, podobnie jak drzwi wejściowe, mają za zadanie odseparowanie dowolnego pomieszczenia. Z tego też względu przy zakupie kierujmy się nie tylko ich estetyką i wzornictwem, ale również solidnością konstrukcji i wytrzymałością na różnego rodzaju czynniki zewnętrzne. Skrzydło drzwiowe wewnętrzne można podzielić na dwa zasadnicze typy i są to:

  • drzwi płytowe
  • drzwi ramiakowe, zwane inaczej ramowe.

Drzwi płytowe to tradycyjne skrzydła wewnętrzne, zbudowane na konstrukcji szkieletu drewnianego lub drewnopochodnego, z dwóch stron obłożonego pełną płytą. Wypełnieniem tego typu drzwi są materiały mające za zadanie ocieplenie ich oraz w pewnym stopniu pochłonięcie dźwięków dobiegających z reszty pomieszczeń.

Praktyczne drzwi ramiakowe

Drzwi ramiakowe zdecydowanie różnią się konstrukcją, aczkolwiek zbudowane są z takich samych materiałów. Konstrukcja drzwi opiera się na widocznej na zewnątrz ramie, złożonej z czterech belek drewnianych lub drewnopochodnych. Pomiędzy krawędziami belek wstawiony jest element zdobniczy typu: szklana tafla, szkło akrylowe, dowolne panele lub lustra. Tego typu drzwi wydają się lżejsze i lepiej dopasowują się do ogólnego wystroju.

Drzwi ramowe to najczęściej wybierany element wyposażenia mieszkań – w zależności od wielkości dodatku zdobniczego w postaci szkła sprawdzą się jednakowo jako drzwi do łazienki, kuchni czy sypialni.
Drzwi ramiakowe występują w szerokim wzornictwie, kilku wielkościach i dowolnej barwie. Są wykonane z materiałów wysokiej jakości.