Eleganckie płytki na podłogę do domu

Położenie glazury na podłodze w kuchni czy korytarzu to najwygodniejsze rozwiązanie dla bardzo wielu osób. Taką podłogę można szybko umyć lub odkurzyć, a jeżeli wybierze się któreś z modnych obecnie kafli, takich jak na przykład płytki oktagonalne lub płytki imitujące beton, uzyska się również doskonały efekt wizualny. Cała przestrzeń będzie prezentować się elegancko i nowocześnie zarazem.

Płytki oktagonalne do domu

Płytki oktagonalne to klasyczna propozycja dla miłośników czarno-białej kolorystyki we wnętrzach. Takie płytki będą pięknie prezentować się w korytarzu i przedpokoju, w kuchni i łazience, a nawet w salonie. Jeżeli w domu jest sporo otwartej przestrzeni, na przykład dzięki połączeniu kuchni oraz salonu w jednym dużym pomieszczeniu, takie płytki będą fantastycznie prezentować się na całej podłodze. Bardzo dobrze komponują się one z meblami kuchennymi z płyty MDF na wysoki połysk, które są utrzymane w stonowanej kolorystyce. Poza tym świetnie prezentują się również w części salonowej, szczególnie jeżeli wnętrze ociepli się za pomocą puchatego dywanu. Elegancka podłoga może być zatem wykonana w całym domu przy użyciu płytek, które są alternatywą dla podłogi z drewna.

Płyty imitujące beton

Druga propozycja godna rozważenia to położenie na podłodze płytek imitujących beton. Można kupić się w różnych formatach i rozmiarach, jednak w przypadku tego rodzaju płytek najlepiej prezentują się te o największych gabarytach. Dzięki temu jest mała liczba połączeń pomiędzy poszczególnymi płytami, które oczywiście należy położyć bez fug. Płytki oktagonalne to bardziej propozycja do domów i mieszkań urządzonych w stylu klasycznym, natomiast płytki imitujące beton lepiej sprawdzą się w nowoczesnych mieszkaniach w stylu industrialnym. Dobrze wyglądają razem z cegłą na ścianie, podkreślając loftowy charakter wnętrza.