Idealna wanna – pomysł na niebanalną łazienkę

wanna marmorin

Wanna w naszej łazience to nie tylko sprzęt, który musi być funkcjonalny. Jej wygląd ma również ogromne znaczenie dla aranżacji całej łazienki. Jakie wanny możemy wybrać, by łazienka była elegancka, gustowna i przede wszystkim niebanalna?

Klasyczne rozwiązania

Najczęściej wybierane wanny są prostokątne. Nauczyliśmy się również, że wanna stoi wzdłuż ściany. To nie jest jedyne rozwiązanie!

Home100

W niewielkich łazienkach wanna musi być ustawiona równolegle do ściany. Nie musi być jednak prostokątna. Wybierając wannę marmorin o zaokrąglonych zakończeniach sprawimy, ze łazienka stanie się nowoczesnym pomieszczeniem.

wanna marmorin

Wybierając wannę dościenną warto zwrócić uwagę na jej zabudowę. Producenci proponują wyprofilowane zabudowy, które zwężają się ku dołowi. Dzięki takiemu rozwiązaniu wanna marmorin wydaje się delikatniejsza, a pomieszczenie staje się większe i bardziej przestronne.

Ciekawym pomysłem są również wanny narożne. Ustawiając wannę w rogu łazienki zyskujemy dodatkowa powierzchnię, która jest bardzo cenna w małych pomieszczeniach.

Pomysł na ciekawą łazienkę

Nowoczesna wanna marmorin ma eleganckie, opływowe kształty. Owalne wanny bardzo ciekawie wyglądają na środku pomieszczenia, nie każdy jednak może sobie na to pozwolić. Jest to rozwiązanie, które idealnie sprawdzi się w większych łazienkach.

Ustawiając wannę na niewielkim podwyższeniu uzyskamy ciekawy efekt. Kilka stopni sprawi, że wanna stanie się najważniejszym elementem dekoracyjnym łazienki.

W łazience w stylu skandynawskim sprawdzi się wanna prosta, wykończona białą obudową. W łazience w stylu glamour idealnie będzie wyglądała wanna z wysokim, wygodnym zagłówkiem. Obudowę warto wybrać z niewielkiej mozaiki. Kolor czarny jest bardzo elegancki i charakterystyczny.

Właściciele mieszkań w stylu retro na pewno docenią klasyczne wanny na lwich łapach. Dla uzyskania lepszego efektu wizualnego warto dobrać baterie wannowe montowane na podłodze. Wysoka bateria miedziana, czarna lub chromowana zagwarantuje niesamowity efekt.