Inteligentne oświetlenie – czym jest i jak je wybrać?

inteligentne oświetlenie

Dobre oświetlenie wnętrz pełni nie tylko funkcję praktyczną, ale również estetyczną – może ocieplić pomieszczenie i nadać mu unikalny charakter. Obecnie coraz większą popularność zdobywa tak zwana smart żarówka. Czym jest i jakimi kryteriami się kierować przy jej wyborze? O tym przeczytasz w poniższym artykule.

Czym jest inteligentne oświetlenie?

Inteligentne żarówki zawierają diody LED, którymi można sterować ze smartfonu. Zaledwie paroma kliknięciami zmienisz takie parametry, jak barwa światła i jego odcień. A to dopiero początek; możesz tworzyć całe harmonogramy, czyli decydować, kiedy światło powinno się włączyć i w jakim pomieszczeniu. Ogromny wybór barw sprawia, że każdy pokój można oświetlić w inny sposób. Istnieje też możliwość tworzenia gotowych profili oświetlenia np. romantyczny wieczór czy impreza, dzięki którym nie trzeba za każdym razem ręcznie ustawiać parametrów. Inną, niezwykle ciekawą opcją jest synchronizacja inteligentnych żarówek z filmem – światło będzie się zmieniać w zależności od tego, co dzieje się na ekranie.

Jeśli szukasz inteligentnego oświetlenia, zajrzyj tutaj.

Jak wybrać smart żarówkę?

Jest kilka kluczowych parametrów, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze inteligentnej żarówki. Po pierwsze, oczywiście żywotność – zwykle wynosi 15 000 – 30 000 godzin (przy działaniu non stop). Po drugie, moc – często waha się między 5 a 10W. Innymi ważnymi parametrami są barwa oraz możliwość ściemniania/rozjaśniania – im większa dostępność kolorów, tym więcej możliwych konfiguracji i możliwości eksperymentowania. Warto również wziąć pod uwagę aplikację, z którą połączona jest smart żarówka – jak wiele funkcji posiada, czy ma polską wersję oraz czy jest czytelna i łatwa w obsłudze.