Jak kupić dobrą kabinę prysznicową?

Kabina prysznicowa prostokątna jest jednym z najbardziej podstawowych elementów wyposażenia każdej łazienki. Problem jednak w tym, że pomimo tak dużej jej popularności, niewiele osób wie, jak się je powinno kupować, na co zwracać uwagę, a jakie rzeczy pominąć podczas wybierania. Jak to zatem jest z takimi kabinami? Jak kupić dobry model?

Jaki wymiar?

Jedną z najważniejszych spraw, o których trzeba pamiętać podczas kupowania kabiny prysznicowej, to oczywiście jej wymiar. Zdecydowanie najpopularniejsze wersje to prostokątne kabiny prysznicowe w wymiarze 70×90 lub też 80×100 centymetrów. Takie wymiary powodują, że po pierwsze zachowuje się pełną swobodę ruchów w jej wnętrzu podczas mycia się, lecz z drugiej strony, nie jest ona zbyt dużą i nie zajmuje wiele miejsca w łazience. Z tego też powodu kabina prostokątna jest bardzo polecana do małych łazienek, gdzie każdy centymetr jest na wagę złota.

Jaki materiał wykonania?

Kolejną bardzo ważną sprawą podczas kupowania kabiny prysznicowej, jest zdecydowanie się na model wykonany z odpowiednich materiałów. Niestety w przeważającej większości na rynku spotkać można modele o dość słabej jakości wykonania, zrobione z tworzyw sztucznych. Zamiast nich poleca się poszukać czegoś lepszego, czyli np. modelu wykonanego ze szkła. Jest to kabina o wiele mocniejsza, a przy tym znacznie ładniejsza, niż ta wykonana z tanich, sztucznych materiałów – więcej. Co więcej, jest to materiał dość łatwy w czyszczeniu, a także niewchodzący reakcje chemiczne z używanymi pod prysznicem środkami higienicznymi, lecz również środkami do czyszczenia kabiny.

Wybór drzwiczek

Ostatnią sprawą, o której trzeba pamiętać, jest odpowiednie wybranie rodzaju drzwiczek. Na rynku spotkać można modele uchylne, harmonijkowe, oraz przesuwne. Które z nich warto kupić? Poleca się model przesuwne, ponieważ po pierwsze pozwalają one oszczędzić nieco miejsca, a po drugie są znacznie szczelniejsze.