Jak wybrać porcelanę na długie lata?

Zastawa stołowa to wyposażenie, które w naszym domu będzie długo służyło i  będzie pojawiało się w czasie najważniejszych imprez. Warto zastanowić się, na co zwrócić uwagę, by przez długi czas być zadowolonym ze swojego wyboru. Jak wybrać porcelanę, której użytkowanie będzie nam sprawiało przyjemność przez długie lata? 

Klasyka czy nowoczesność? 

Zastanawiając się, jak wybrać porcelanę trzeba przemyśleć kształt zastawy stołowej. Kwadraty, łezki, romby – czy to są kształty, które po latach nadal będą wyglądały ciekawie? Warto wiedzieć, czy korzystniej jest wybrać klasyczne, okrągłe talerze, czy wolimy postawić na nowoczesne kształty. 

Warto pamiętać, że porcelany nie wybieramy na kilka najbliższych lat. Ma ona służyć przez długi czas. Niebezpieczeństwem nowoczesnych, wyszukanych kształtów jest ich ekstrawagancki wygląd. Czy za 10 lat taki kształt nadal będzie nam się podobał? 

Kolor ma znaczenie

Klasyczna, biała porcelana będzie sprawdzała się przez wiele lat. Biel ma jeszcze jedną, niekwestionowana zaletę – na białej porcelanie to potrawa jest najbardziej wyeksponowana. Ozdoby porcelany nie wpływają na odbiór potrawy, która jest najważniejsza. 

Wybierając porcelanę, na której jest wzór warto pamiętać o upływającym czasie. Czy wzór za kilka lat nadal będzie wyglądał ciekawie? Czy po latach dekor nie bezie nam się wydawał nieciekawy lub przytłaczający? 

Wybierając porcelanę trzeba mieć na uwadze, że nie kupujemy jej jako sezonową ozdobę mieszkania. Dobra, elegancka porcelana dziś będzie wyglądała równie elegancko, jak za 10 lat. Można powiedzieć, że zakup porcelany to mini inwestycja, która musi sprawdzać się przez długie lata.