Jak zaaranżować mały przedpokój?

szafka na buty z siedziskiem2

Przedpokój to pierwsze miejsce, które widzą wszyscy, którzy nas odwiedzają. Ważne jest, by był urządzony estetycznie i funkcjonalnie. Jak poradzić sobie, gdy nasz przedpokój jest niewielki? 

Jasne kolory

Niewielki przedpokój musimy powiększyć optycznie używając trików, które dodadzą optycznie przestrzeni. Jedną z takich metod jest zastosowanie jasnych kolorów ścian. Białe ściany optycznie powiększa przestrzeń. Sprawią, że przedpokój będzie wydawał się jasny i przyjemny.

Zaoszczędź miejsce

W małym przedpokoju liczy się każdy centymetr powierzchni. Trzeba szukać sprytnych sposobów, które dadzą nam trochę przestrzeni. Jednym z takich pomysłów jest szafka na buty z siedziskiem. Mamy tu dwa rozwiązania w jednym. Dzięki szafce ukryjemy buty, które wprowadzały by zbędny bałagan, co optycznie zmniejszało by nasz przedpokój. Jednocześnie szafka na buty z siedziskiem da nam możliwość ubierania się przed wyjściem na siedząco, co jest niezmiernie ważne zwłaszcza, gdy są małe dzieci. 

szafka na buty z siedziskiem
szafka na buty z siedziskiem

Użyj światła

Światło potrafi wiele zdziałać w niewielkim pomieszczeniu. Umieszczenie wielu źródeł światła da nam możliwość uzyskania bardzo jasnej przestrzeni, gdy zajdzie taka potrzeba, albo stworzenie nastrojowego, bocznego oświetlenia. 

Lustra czynią cuda

Lustra rozjaśniają i powiększają przestrzeń. Użycie luster jako drzwi w szafie jest idealnym rozwiązaniem. Warto zaznaczyć, że drzwi szafy w niewielkim przedpokoju powinny być suwane nie otwierane. 

Tych kilka pomysłów pomoże nam optycznie powiększyć przedpokój i uczynić go ciekawszym i po prostu ładniejszym.