Jak zaaranżować pokój nastolatka w skandynawskim stylu?

skandynawskie biurko zielone

Styl skandynawski, charakteryzuje się uniwersalnością, w związku z czym z powodzeniem może być stosowany w pomieszczeniach o różnorodnym przeznaczeniu. W tym artykule skupimy się jednak na pokoju nastolatka i podpowiemy, jak zaaranżować go właśnie w wyżej wspomnianym.

Odpowiedni dobór kolorów

Skandynawskie wnętrza prezentują się głównie w odcieniach bieli oraz szarości. Dzięki temu są one niezwykle jasne, co niewątpliwie sprzyja dobremu samopoczuciu osób je zamieszkujących. W związku z powyższym, aranżując pokój nastolatkowi warto postawić właśnie na tego typu barwy. Jeśli mowa o kolorze mebli, to tutaj warto skłonić się ku naturze i wybrać drewniane biurko skandynawskie (kup takie) oraz pozostałe meble w kolorze naturalnego drewna.

Elementy wyposażenia wnętrza

W pokoju nastolatka należy zadbać zarówno o miejsce do nauki, jak i wypoczynku. W pierwszym przypadku sprawdzi się skandynawskie biurko i krzesło oraz regał na książki. Mówiąc o miejscu dedykowanemu wypoczynkowi, można postawić na kanapę i mały stolik oraz rzecz jasna łóżko. W związku z tym, że skandynawskie wnętrza charakteryzują się minimalizmem, powinno się zrezygnować z tych przedmiotów, które nie pełnią żadnej ważnej funkcji. Tak zaaranżowane pomieszczenie niewątpliwie zwiększy kreatywność nastolatka, pozwoli mu odpocząć i się zregenerować. Ponadto, minimalistyczne wnętrza zapewniają świetne warunki do nauki, gdyż pozwalają się skupić.