Kabiny prysznicowe i ich rodzaje

Obecnie ilość i różnorodność elementów wyposażenia łazienek daje duże miejsce na inwencję twórczą. Dostępność kolorowych kafelek, mebli i sprzętów występujących w wielu modelach sprawia, że każda łazienka jest inna i oryginalna. Podobną różnorodność można dostrzec przy kabinach prysznicowych, które oferują wiele różnych modeli i kształtów.

Rodzaje kabin prysznicowych

Przy wyborze kabiny prysznicowej bardzo ważny jest nie tylko jej rozmiar, ale również kształt. W sklepach pojawiają się przede wszystkim kabiny do zabudowy, narożne lub wolnostojące. Te ostatnie są bez wątpienia najmniej popularne, jako że zajmują dość dużą powierzchnię i uniemożliwiają zachowanie pewnego rodzaju spójności w wystroju łazienki. Tymczasem kabiny prysznicowe narożne lub do zabudowy dobrze sprawdzają się nawet w niewielkich łazienkach, jako że nie zajmują dużo przestrzeni i pozwalają na stworzenie prostego, aczkolwiek ciekawego i spójnego wystroju.

Kabina prysznicowa czy wanna?

Z tym dylematem boryka się wielu posiadaczy łazienek o niewielkiej powierzchni. Ci dysponujący dużymi łazienkami bez problemu mogą zmieścić w nich oba te sprzęty, nie zawsze jednak jest to takie proste. Wiele osób wybiera kabiny prysznicowe ze względu na oszczędność wody i czasu, jako że szybki prysznic jest znacznie krótszy niż długa, relaksująca kąpiel. Z kolei osoby, które lubią odprężyć się po długim dniu lub relaksuje ich aromaterapia wybierają wanny. Wanna jest również dobrym rozwiązaniem w przypadku dzieci, które nie zawsze są skłonne odzwyczaić się od swoich niemowlęcych wanienek, a prysznic jest dla nich powodem do stresu.

Więcej: http://www.impero.com.pl/oferta/kabiny-prysznicowe