Karnisze drewniane i ich największe zalety

stylowy karnisz drewniany w dużym salonie

Piękne i niepowtarzalne ozdoby okienne potrafią całkowicie odmienić każde wnętrze nadając mu niepowtarzalnego i niebanalnego charakteru.

Karnisze drewniane i ich zalety

Drewno to piękny i szlachetny materiał, który pomaga w uzyskaniu ciepłej, domowej atmosfery. Karnisze drewniane będą doskonałą propozycją dla wszystkich osób, które urządzają swoje wnętrza w stylu rustykalnym lub bardziej klasycznym. Ponadto karnisze drewkarnisz drewniany typu paolaniane wykonane przez Mardom fantastycznie prezentować się będą w dużych pokojach o sporych metrażach z wysokimi sufitami. Wówczas karnisze wydadzą się znacznie lżejsze i bardziej delikatne niż są one w rzeczywistości.

Drewno jest materiałem naturalnym, a więc drewniane karnisze to produkt ekologiczny. Kupując karnisze wykonane z drewna w znacznym stopniu przyczyniamy się do ochrony środowiska naturalnego, ponieważ produkty te nie emitują żadnych szkodliwych substancji podczas ich użytkowania. Obecnie na rynku można znaleźć bardzo wiele różnego rodzaju karniszy, a więc każdy klient z pewnością dobierze odpowiedni zgodnie ze stylistyką mieszkania, a także w zgodzie ze swoimi preferencjami.

Jak dobierać karnisze?

Karnisze są zazwyczaj wykonane z brzozy, sosny lub buku, a następnie malowane odpowiednią farbą do drewna. Wybierając karnisz do swojego domu trzeba wziąć pod uwagę kolor podłogi w pokoju, gdzie zawisnąć ma karnisz, odcień drzwi i okien, a także kolor drewnianych mebli, jeśli takie zostały już ustawione. Należy zadbać o to, aby wszystkie te elementy były ze sobą spójne, wówczas cała aranżacja stanie się bardziej uporządkowana i ciekawsza dla oka. Dodatkowo należy pamiętać o tym, że drewno lubi naturalne tkaniny i materiały, a więc na dekoracyjne zasłony warto wybrać tekstylia wykonane z lnu lub bawełny. Wybór ciężkiego i przeładowanego pod względem wzoru materiału mocno przytłoczy cały pokój.