Lustro led czyli funkcjonalność w swej prostocie

Aranżacja łazienek wcale nie jest łatwa. Wydawałoby się, że to takie zwykłe pomieszczenie, które warto wyposażyć w toaletę, prysznic bądź wannę, zlew przykleić jakieś gustowne płytki i oto mamy gotowe. Niestety, wcale nie jest to takie proste zadanie, bo łazienka również wymaga funkcjonalnego, ale i estetycznego designu. 

Zacznijmy od podstaw, czyli lustro podświetlane czy nie?

Jednym z bardzo użytecznych rozwiązań jest lustro led. Tego rodzaju zastosowania coraz bardziej zyskują na popularności i coraz częściej są wybierane zamiast tradycyjnych luster. Zalet takiego wyboru jest niewątpliwie wiele. Po pierwsze, należy wiedzieć, że przy lustrze w łazience spędza się wiele czasu – kobiety na wykonaniu makijażu lub jego zmyciu, mężczyźni goląć się. 

Lustro podświetlane i prawidłowo dobrane oświetlenie znacząco mogą ułatwić te zadania. Właściwe światło to to o białej barwie, które jest rozproszone, dzięki czemu nie tworzą się cienie, a twarz osoby przeglądającej się nie ulega zniekształceniu. Oświetlenie typu led sprawdza się świetnie, kiedy zamontowane jest na wprost twarzy. 

Lustro łazienkowe led dzieli się na dwa typy:

  • podświetlane od tyłu
  • z  wypiaskowaną ramką

W tym momencie, rynek oferuje wiele użytecznych rozwiązań: można dobrać lustro led zarówno z półkami, jak i z szafką. Te świetnie sprawdzają się w małych pomieszczeniach, kiedy ważne jest zagospodarowanie każdej możliwej przestrzeni. Dodatkowo, takie rozwiązanie sprawia, że zbędne okazuje się zamontowanie dodatkowego oświetlenia.