Magiczny stół na każdą okazję

stoły rozkładane

Właśnie urządzasz swoje mieszkanie i stoisz przed wyborem: kupić duży stół i ze względu na niewielki metraż potykać się o niego, aby móc od czasu do czasu przyjmować gości, czy raczej postawić na nieduży stolik i… No właśnie – co? Nie przyjmować gości?

Na szczęście istnieje coraz więcej tego typu inteligentnych rozwiązań, pozwalających maksymalnie wykorzystać powierzchnię użytkową również w niewielkich mieszkaniach.

Stoły rozkładane do salonu odpowiedzią dla właścicieli małych mieszkanek

Dzięki opcji rozkładania stołu, może on być wykorzystany zarówno podczas posiłków czy spotkań w kameralnym, dwu- lub trzyosobowym gronie, natomiast gdy zachodzi taka potrzeba i planujemy przyjąć więcej osób – można szybko rozłożyć stół, wygodnie sadzając wszystkich gości.

Rozkładany stół do salonu to ogromna wygoda, pozwalająca zaoszczędzić miejsce. Aby nie trzymać w domu wielu krzeseł, wystarczy kupić niewielkie rozmiarowo, składane krzesełka i schować je na przykład pod łóżkiem czy za szafą.

Jak rozkłada się stół?

Stoły rozkładane do jadalni oraz salonu mogą rozkładać się na dwa sposoby. W jednej opcji, fragment powiększający stół jest wbudowany w ławę i znajduje się pod spodem. Gdy potrzebujemy rozłożyć stół, wystarczy rozsunąć jego części, a następnie odblokować powiększający fragment, który znajduje się pod spodem i wsunąć go w wolne miejsce.

W drugiej, nieco mniej wygodnej opcji, stół rozkładany do jadalni posiada część powiększającą, którą trzeba gdzieś osobno schować, w formie deski z tego samego materiału, co reszta blatu od stołu. W takiej sytuacji, ten fragment trzeba gdzieś osobno schować lub, jeśli potrafimy, samemu przytwierdzić go do spodu stołu.