Nowoczesność pod prysznicem czyli stylowa kabina prysznicowa

Łazienkowe trendy przeszły na przestrzeni kilku ostatnich lat ogromną metamorfozę. Różnice pomiędzy starszymi, a obecnymi rozwiązaniami widoczne są na przysłowiowy pierwszy rzut oka. Aby nie zostać w tyle, gdy moda pędzi do przodu, warto przyjrzeć się nowemu i ocenić je obiektywnie. Co obecnie podbija serca architektów i czego nie uznaje się już za stylowe? Poszukajmy odpowiedzi.

Zmiany, zmiany, zmiany w wyborach kabiny prysznicowej

Bez wątpienia ostanie czasy to mały zmierzch mody na wanny. Nie znaczy to, że znikają one z mieszkań, ale coraz więcej osób stawia na kabiny prysznicowe, w momencie gdy musi wybierać pomiędzy tymi dwoma rozwiązaniami. W większych łazienkach oczywiście nadal spotkamy zarówno wannę (głównie wolnostojącą) jak i kabinę.

Same prysznice przeszły także poważne modyfikacje.

Przede wszystkim obecne trendy pożegnały się z wysokimi, masywnymi brodzikami. Teraz w łazienkach żądzą kilkucentymetrowe modele, a niekiedy brodzika nie spotkamy w ogóle, wystarczy zwykły odpływ zrobiony bezpośrednio w podłodze.

W kwestii praktycznej są zwolennicy oraz zdecydowani przeciwnicy takiego rozwiązania, jednak skupiając się na walorach estetycznych, te nowoczesne wersje są delikatniejsze i dzięki swojej lekkości nie przytłaczają wnętrza.

W dobrym guście – kabina prysznicowa dla każdego

Mniejsze detale w kabinach prysznicowych w ofercie sklepu Rea Hurt także dają efekty różne od tych znanych z przeszłości. Na przykład wykończenie kabin czarnymi elementami, w towarzystwie brodzika tej samej barwy jest obecnie synonimem być w trendach. Jest to niewątpliwie eleganckie połączenie zwłaszcza, że akcent kolorystyczny jest minimalistyczny, a potrafi dodać charakteru całemu wnętrzu.

Podobnie z dobranymi do tego akcesoriami takimi jak deszczownica oraz słuchawka z baterią. Warto zwrócić uwagę na kształty. Obecna moda na prostotę przejawia się w surowych, prostokątnych modelach.

Dawniejsze kabiny w kształcie półkola już nie robią wrażenia. Dodając do tego przezroczystą drzwi i ściany kabiny, otrzymujemy obraz typowego katalogowego prysznica. Czy będzie pasował do twojej łazienki?