O czym trzeba pamiętać wybierając obrazy do pokoju dziecięcego?

Pokój dziecka to twierdza, w której maluchy bawią się, rozwijają i kształtują swoją osobowość. Obrazy do pokoju dziecięcego to nie tylko element dekoracyjny, który zdobi przestrzeń. Obrazy pobudzają wrażliwość dzieci, zmysł estetyczny. Jak wybrać idealne obrazy dla dzieci?

Obrazy dla chłopców


Obrazy do pokoju dziecięcego należy wybierać zgodnie z wiekiem i zainteresowaniami dziecka. Warto przed kupieniem obrazu porozmawiać z dzieckiem, co ma wisieć na ścianach jego pokoju.

Małego chłopca mogą ucieszyć obrazy piratów, kosmicznych statków czy samochodów wyścigowych. Ciężarówki również cieszą się dużym zainteresowaniem małych podróżników. Dla chłopca, który skrycie marzy, by zostać pilotem idealny będzie obraz samolotu.

Obrazy dla dziewczynek


Wybierając obrazy do pokoju dziewczynek częściej koncentrujemy się na delikatnych, pastelowych kolorach. Dziewczynki bardzo dobrze czują się w towarzystwie obrazów, które są delikatne i subtelne.

W pokoju małej księżniczki sprawdzą się obrazy zwierzątek, bajkowych postaci czy aniołków, które strzegą pokoju dziewczynki. Wybierając obrazy do pokoju dziewczynki nie wolno jednak kierować się stereotypami. Nie każda dziewczynka to mała księżniczka.

W pokoju dziewczynki, która chce zostać weterynarzem warto umieścić obrazy zwierząt. U dziewczynki archeologa sprawdzą się obrazy piramid, a dziewczynka, która chce zostać kierowcą rajdowym marzy o obrazie Ferrari F3.

Wybierając obrazy do pokoju dziecięcego należy kierować się estetką obrazu, ale równie ważny jest temat, który musi być bliski naszemu maluchowi.