Pielęgnacja wykładzin

Wykładzina podłogowa jest rozwiązaniem, które dodaje pomieszczeniu ciepła i domowej atmosfery. Zapewnia użytkownikom domu miękkie i przyjazne dla stóp podłoże. Trzeba jednak wiedzieć, jak dbać o wykładziny, aby zachować je przez długi czas w dobrym stanie.

Mata ochronna pod krzesło

W miejscach, gdzie ustawione są obrotowe krzesła biurowe, wykładzina narażona jest na wycieranie, matowienie i powstawanie odkształceń. Częste przesuwanie krzesła i obracanie go skutkuje tym, że już po krótkim czasie będą widoczne pierwsze uszkodzenia. Zastosowanie maty ochronnej pod krzesła pomoże tego uniknąć. Położona pod krzesło mata ochronna chroni wykładzinę, ściśle do niej przylegając. jest zazwyczaj bezbarwna, toteż nie ma wpływu na wygląd pomieszczenia.

Odpowiednie czyszczenie

Regularne czyszczenie i pielęgnacja to sposób an to, by wykładzina wciąż wyglądała efektownie. Podstawą jest odkurzanie, które usunie z niej drobiny kurzu i okruchy, które sprawiają, że włosie traci sprężystość. Z bardziej uporczywymi zabrudzeniami poradzi sobie specjalny szampon do wykładzin. Lepiej unikać silnych, chemicznych środków, mogą one bowiem powodować trwałe odbarwienia. Dobrym rozwiązaniem jest zakup myjki parowej, która nie tylko oczyści, ale i zdezynfekuje wykładzinę.