Płytki na schody – zalety i wady

Projektując mieszkanie warto zwracać uwagę nie tylko na jego funkcjonalność, ale również na to, by mieszkańcy mogli się poczuć w nim jak w drogim pałacu. Są osoby, które oczywiście stawiają na bardziej surowy styl, jak ma to miejsce w przypadku stylu skandynawskiego, ale jednak położenie płytek daje ogromne możliwości. I właśnie nad tym tematem postanowiliśmy się bliżej pochylić. Płytki schodowe – jakie są ich zalety i wady? Jeżeli chcesz się o tym przekonać, to nie pozostaje nic innego, jak tylko przeczytać nasz tekst.

Estetyczny wygląd

Położenie płytek na schody oczywiście ma swoje wady i zalety, natomiast największą korzyścią jest to, że wyglądają bardzo efektownie. Jasne, nie każdy musi być w takim stopniu estetą, żeby kłaść płytki na schody, ale gwarantujemy, że goście, którzy do ciebie przyjdą będą pod dużym wrażeniem takiego rozwiązania.

Odporność na mróz i bezpieczeństwo

Nie ma co ukrywać, że wylanie betonu jest odrobinę bezpieczniejsze, aniżeli położenie płytek. Szczególnie trzeba na to zwracać uwagę, jeżeli w domu są dzieci, które lubią szybko biegać i nie zwracać uwagi na nogi. Czasem wystarczy chwila nieuwagi, parę kropel wody i nieszczęście gotowe. Trzeba jednak też powiedzieć, że producenci tworzą płytki w taki sposób, aby maksymalnie zapewniać bezpieczeństwo domownikom.