Przedpokój, który ma klasę

gustowne płytki do przedpokoju

Tak naprawdę nie w każdym mieszkaniu da się wydzielić przedpokój czy też korytarz, czasem nie ma takiej możliwości, ale jeśli tylko jest na to szansa – warto to zrobić. To taka przestrzeń, która jest niesamowicie funkcjonalna, bo pozwala na wygodne odłożenie płaszczy, kurtek, butów, parasolek i wszystkiego, czego nie chcemy wprowadzać dalej do mieszkania. Ale to przecież nie wszystko – przedpokój wita gości, a więc pełni też funkcję reprezentacyjną – jest naszą wizytówką i od razu może powiedzieć coś więcej o stylu jaki sami lubimy i o tym, jak mogą wyglądać pozostałe pomieszczenia. Dlatego tak ciekawym rozwiązaniem jest urządzenie go w stylu nowoczesnym – chociażby wykorzystując do tego tak modny obecnie beton, a można go wprowadzić chociażby poprzez wykorzystanie płytek imitujących beton.

Z czym takie płytki imitujące beton można zestawić?

Same płytki podobne do betonu możemy zamówić w różnych kształtach i formatach, tak naprawdę im większe płyty i bardziej chropowata powierzchnia płytek tym surowszy charakter takiej podłogi. W takiej sytuacji możemy pójść w dwie strony – pozostałe elementy także zrobić bardzo chłodne i nowoczesne poprzez dodanie lakierowanych, białych szaf czy też metalowych regałów i luster, ale możemy też zdecydować się na ocieplenie tej surowości betonu wprowadzając na przykład naturalne drewno, które z definicji wprowadza ciepło i bardziej przytulną atmosferę.

A dlaczego glazura to dobre rozwiązanie?

Przede wszystkim ze względów praktycznych. Bardzo często wchodząc do przedpokoju jesteśmy jeszcze w butach z zewnątrz, często wnosimy też wilgoć i brud, z tego też względu podłoga w takim wnętrzu powinna być twarda i dobrze radzić sobie z wilgocią. Glazura będzie też łatwa do utrzymania w czystości, wystarczy ją przetrzeć, aby znów wyglądała doskonale. Jest też twarda, a więc nie jest tak łatwo ją zarysować. Stąd jej praktyczny charakter.