Rodzaje tapet rustykalnych

Przyzwyczajeni jesteśmy do tego, że tapety w starym stylu, jakim bez wątpienia są tapety w stylu rustykalnym, muszą być nudne, starodawne, a także zupełnie niewygodne w dzisiejszych czasach. Jest to jednak ogromny błąd, ponieważ nie tylko są one bardzo przyjemne w kładzeniu ich na ścianach, co dodatkowo występują w wielu różnych wariantach, co pozwala bardzo precyzyjnie dobrać je do każdego pomieszczenia w domu.

Dlaczego tapeta rustykalna jest łatwa w montażu?

Każdy doskonale pamięta, jak przed kilkoma dekadami kładło się na ścinach tapety. Używany wtedy klej był, nie da się ukryć, po prostu do niczego i bardzo szybko dopiero co położona tapeta odchodziła od ściany. Powodowało to, że tapety przez lata posiadły opinie bardzo złego rozwiązania do pokrywania ścian. Obecnie jednak jest zupełnie inaczej. Nie tylko sam materiał tapety jest znacznie lepszej jakości, dzięki czemu nie zawija się, przedziera i lepiej przywiera do ściany, lecz oczywiście zmianie uległ stosowany klej, który bardzo szybko, a co najważniejsze bardzo mocno łapie i dzięki temu tapetę kładzie się niezwykle wygodnie.

Jakie są rodzaje tapet rustykalnych?

Wielu osobom wydaje się, że tapeta rustykalna nie jest zbyt nowoczesna. Jest to spory błąd, ponieważ obecnie używane tapety rustykalne nie wiele mają wspólnego ze wzornictwem do tych, które były spotykane jeszcze do niedawna. Obecnie są one bardzo interesujące, posiadają bogate wzornictwo, które bardzo skutecznie przykuwa wzrok.
Niezwykłą zaletą takich rustykalnych tapet jest to, że rewelacyjnie pasują one do pomieszczeń. W pokoju dziennym najlepiej zastosować rustykalną fototapetę, która niezwykle poprawi charakter danego wnętrza. Jeśli natomiast chodzi o kuchnie czy też łazienkę, bardzo polecić można modele wyposażone w dodatkową ochronną warstwę, która zapobiega uszkodzeniu tapety w wyniku działania wilgoci lub też umożliwia po prostu je zmywanie z zabrudzenia.