Różne zastosowania lamp podłogowych

lampa podłogowa

W dopełnieniu wystroju wnętrza biorą udział nie tylko meble i dekoracje, ale kluczową rolę pełni również odpowiednie oświetlenie. Promienie światła rozpraszające się po pomieszczeniu, lub tworzące cienie na ścianach tworzą niepowtarzalny klimat wnętrza, podkreślający charakter domowników. Niemal każde pomieszczenie wyposażone jest w funkcjonalne światło główne, które najczęściej umieszczone jest pod sufitem, jednak przestrzenie codziennego użytku takie jak jadalnia, salon czy sypialnia często uzupełniane są poprzez ustawienie w nich lampy podłogowej.

Oświetlenie nadające wnętrzu charakteru

Odpowiednio dobrana lampa stojąca to przede wszystkim nastrojowe oświetlenie wnętrza i uzupełnienie głównego oświetlenia. Często pełni rolę dodatkowego źródła światła o odmiennym charakterze niż żyrandol umieszczony pod sufitem. Lampa podłogowa bardzo często korzysta ze światła rozproszonego, które równomiernie wypełnia całe pomieszczenie, rozświetla wnętrze bez ryzyka rażenia w oczy. Dodatkowo stojąca lampa może posiadać cieplejszą barwę światła, co dodatkowo nada wnętrzu przytulnego nastroju, pozwalając domownikom na chwilę odpoczynku.

Użytkowa rola lamp podłogowych

Wiele modeli oświetlenia wolnostojącego stworzone zostało do użytkowania w kącikach wypoczynkowych, pełniąc rolę subtelnego doświetlenia określonej przestrzeni. Dla każdego entuzjasty literatury doskonale sprawdzi się lampa podłogowa, której źródło światła skierowane jest w dół, z dodatkową możliwością regulowania, aby jak najlepiej oświetlić czytaną książkę. Oferty producentów oświetlenia posiadają szeroki wybór lamp stworzonych specjalnie do ustawienia w kąciku czytelniczym w towarzystwie wygodnego fotela. Ponadto wiele modeli łączy w sobie funkcję oświetlania całego pomieszczenia, z dodatkowym, mniejszym źródłem światła skierowanym do miłośników książek.

lampa podłogowa
https://macodesign.eu/lampy-podlogowe-stojace

Oryginalny dodatek wystroju wnętrz

Wolnostojąca lampa podłogowa może również pełnić rolę samodzielnej dekoracji wnętrza. Wielu projektantów postanowiło połączyć kreatywność artystyczną z funkcjonalnym przedmiotem wykorzystywanym w każdym mieszkaniu, tworząc lampy o niespotykanych kształtach. Takie dzieło potrafi subtelnie wypełnić pomieszczenie światłem, jednocześnie zachwycając swoją oryginalną formą. Wykorzystanie takiej lampy jest doskonałym sposobem na zagospodarowanie pustej przestrzeni lub dodaniem wnętrzu elementu, który przełamie dotychczasową monotonię i nada unikatowego charakteru.