Stolik kawowy ze szkła – jakie są jego zalety?

Stoliki kawowe to kategoria mebli, których nie może zabraknąć w żadnym salonie. Wykonane mogą być one z rozmaitych materiałów, a bardzo wiele osób stawia na stolik szklany, którego zalety często przeważają nad innymi rodzajami stolików.

Uniwersalizm stolika

Stolik kawowy ze szkła charakteryzuje się przede wszystkim uniwersalizmem, gdyż pasować on będzie do różnego rodzaju wnętrz.

Stoliki wykonane w całości z innych materiałów, takich jak drewno, metal, czy płyta drewnopochodna, pasują zazwyczaj do określonego stylu wnętrza, natomiast stoliki szklane składają się ze szklanego blatu, posiadając podstawę wykonaną z innego materiału. To sprawia, że w zależności od wybranej podstawy, stolik może posiadać zupełnie inny charakter.

Wyposażony w taki stolik salon może być więc w stylu vintage, industrialnym, skandynawskim lub stylizowanym na konkretną epokę, a i tak zostanie zachowana harmonia pomiędzy nim a resztą elementów.

Pamiętać jednak należy, że stolik zawsze powinien być 3-5 cm niższy od siedzisk zestawów wypoczynkowych w danym salonie, a jego kształt powinien być zawsze dopasowany do ich długości. Wyposażone w okrągłe lub kwadratowe stoliki salony wyglądają źle, jeżeli jednocześnie znajdują się w nich długie kanapy.

Łatwość czyszczenia i trwałość

Kawowe stoliki szklane bardzo łatwo jest też czyścić. Wiele osób wybiera je ze względu na łatwość sterylizacji. Szklany blat można być z użyciem różnych środków – nawet tych bardzo mocnych. Możne go nawet wyparzyć, jeżeli istnieje taka potrzeba.

Gruby blat szklany zazwyczaj jest też bardzo trwały i niestraszne mu zarysowania i inne defekty, które mogą pojawić się w innego rodzaju stolikach. Do tego na stoliku takim można stawiać rzeczy gorące, a wysoka temperatura nie zniszczy blatu, co jest częstym powodem uszkodzeń kawowych stolików z drewna i płyty drewnopochodnej.