Stoliki kawowe – na co zwrócić uwagę przy ich zakupie?

drewniane stoliki kawowe

W każdym domu musi się znaleźć stolik kawowy, przy którym toczy się życie. To przy nim bowiem spędza się najwięcej czasu, przyjmuje się gości oraz relaksuje się podczas oglądania TV czy czytania książek. Na co zwrócić uwagę przy jego zakupie?

Odpowiedni rozmiar

drewniane stoliki kawowe

Rozmiar ma tutaj kluczowe znaczenie, gdyż inny stolik powinien towarzyszyć 10-osobowej sofie a inny dwóm fotelom. W pierwszym przypadku warto zwrócić uwagę na stoliki kawowe o większych gabarytach przypominające wręcz ławy. W drugim przypadku, świetnie sprawdzą się stoliki okrągłe lub kwadratowe o niewielkiej powierzchni blatu.

Dopasowany do wystroju wnętrza

Stoliki kawowe powinny być odpowiednio dobrane do naszych pomieszczeń. Gdy w domu króluje styl industrialny – również w takim klimacie powinien być stolik. Gdy aranżujemy pokój gościnny w stylu glamour, wówczas warto postawić na stoliki kawowe lakierowane na wysoki połysk w ciekawych, żywych kolorach. Dość fajne propozycje meblowe znajdziesz na https://www.edinos.pl/stoliki-kawowe.

Idealne wykończenie

To ważne, by stolik kawowy był doprecyzowany w każdym szczególe. Odpowiednie wykończenia wpływają na końcowy efekt wizualny. Porysowane szkło lub pęknięte szklane rogi, nie wyglądają estetycznie – dlatego warto zwrócić na to uwagę już w sklepie.

Cena

Stoliki kawowe należą do dość taniego asortymentu. Najczęściej można je kupić w przedziale od 100 do 1000 zł. Ponadto, coraz więcej sklepów (nawet niemeblowych) posiada w sprzedaży taki asortyment. Warto jednak w tym przypadku korzystać tylko z profesjonalnych i fachowych salonów meblowych.