Stoły rozkładane w jadalni – niespodziewani goście

stoły rozkładane

Konieczność zaproszenia większej grupy gości, albo niespodziewane wizyty, często są dużym problemem dla osób nie dysponujących w domu dużą, dostosowaną do tego celu przestrzenią. Brak przestronnej jadalni powoduje, że przygotowanie świątecznego przyjęcia dla dużej rodziny staje się nie lada wyzwaniem.

Stoły rozkładane rozwiązaniem problemu braku przestrzeni

Ustawiony w jadalni duży, rozkładany stół znacząco zwiększa możliwości podejmowania gości. Rozłożenie go znacząco zwiększa ilość miejsc, którymi dysponują gospodarze. W ten sposób przy stole przy którym normalnie usiadłoby wygodnie nie więcej niż osiem osób, może zmieścić się nawet kilkanaście. Rozkładany stół o dużych rozmiarach zapewnia odpowiednią przestrzeń do przyjmowania większej rodziny z okazji różnego rodzaju uroczystości, albo gości okolicznościowych przyjęć.

stoły rozkładane

Jakość wykonania współczesnych rozkładanych stołów sprawia, że oprócz funkcji praktycznej pełnią one również funkcję dekoracyjną. Stół ustawiony w jadalni może być nie tylko przestrzenią do wspólnego spożywania posiłków, ale też niezwykle estetycznym meblem, poprawiającym wizerunek reprezentacyjnej części domu. Przeznaczone do jadalni stoły rozkładane, nieraz wykonane są z luksusowych gatunków drewna, oraz pieczołowicie wykończone, co znacznie podnosi walory estetyczne.

Jadalnia – nie tylko przyjęcia

Na co dzień, kiedy nie są przyjmowani goście, jadalnie często pełnią funkcję uniwersalnych przestrzeni idealnych do spędzania czasu w ciągu dnia. W takich momentach złożony stół zapewnia większą przestrzeń do poruszania się, a co za tym idzie większy komfort i swobodę.