Studniówka i wszystko co musisz o niej wiedzieć

Studniówka to bardzo ważne wydarzenie w życiu każdego licealisty. Można powiedzieć, że jest zakończeniem pewnego etapu w życiu. To właśnie wtedy przypominają się wszystkie najlepsze chwile spędzone ze znajomymi w szkolnych ławkach, jednak jest to również czas w którym do większości osób dociera, że już za chwilę każdy pójdzie w swoją stronę, szukając własnego modelu na życie. Jeśli zatem jesteś tegorocznym maturzystą i chcesz wiedzieć w jaki sposób powinieneś przygotować się do tego wydarzenia, służymy pomocą. 

Nastawienie 

Wybierając się na studniówkę nie wolno zapomnieć o tym jak ważną rolę pełni odpowiednie nastawienie. Dla wielu osób studniówka to bardzo stresujące wydarzenie, w końcu jest to pierwszy poważny bal w ich życiu. Choć przeważnie jest to raczej przyjemny stres opierający się głównie na nerwowym wyczekiwaniu to warto jest zaznaczyć, że nie każdy przeżywa to w ten sam sposób. Niektóre nieco bardziej wrażliwe osoby mogą odczuwać silny niepokój związany ze studniówką, aby temu zaradzić warto jest zająć myśli czymś zupełnie innym i starać się nie rozmyślać zbyt długo o nadchodzącej zabawie. W skrajnych przypadkach dobrym pomysłem może okazać się rozmowę z psychologiem lub kimś zaufanym. 

Zaproszenia 

Jedną z najważniejszych rzeczy do zrobienia przed studniówką jest oczywiście rozdanie nauczycielom zaproszeń. Zaproszenia na studniówkę powinny zostać wręczone  z odpowiednim wyprzedzeniem (oczywiście każdy nauczyciel z pewnością doskonale zdaje sobie sprawę z tego kiedy dokładnie odbędzie się studniówka, jednak wręczanie zaproszeń to bardzo miła tradycja z której nie należy rezygnować), optymalny czas na poinformowanie nauczycieli o planowanym terminie tego wydarzenia to około dwa miesiące. Wybierając zaproszenia na studniówkę należy liczyć się z tym, że będzie to urocza pamiątka, dlatego warto jest przyłożyć się do tego by dane zaproszenia prezentowały się możliwie jak najlepiej. 

Teraz gdy wiesz już wszystko na temat przygotowania do studniówki, pozostało nam jedynie życzyć Ci dobrej zabawy.