Stylowa sypialnia z drewnianym łóżkiem

Meble drewniane tworzą we wnętrzu specyficzny klimat. Jest to naturalny materiał, który cieszy się dużą popularnością i ma wierna rzeszę zwolenników. Jak wybierać łóżka drewniane, by wyglądały elegancko i stylowo w sypialni? 

Dlaczego warto wybierać łóżka drewniane? 

Drewno jest materiałem, który sprawdzi się w wielu aranżacjach. W sypialni nowoczesnej, vintage czy skandynawskiej drewniany mebel będzie wyglądał elegancko i gustownie. 

Zaletą drewnianych łóżek jest ich duża trwałość. Odpowiednio pielęgnowane będą przez długi czas zdobiły sypialnię. Dodatkowo trzeba podkreślić, że jest to materiał naturalny, który dobrze wpływa na nasze samopoczucie. Sosna jest wyjątkowym drewnem, które jest polecane alergikom, gdyż nie pochłania kurzu. 

Modele drewnianych łóżek można kupić z dużymi pojemnymi skrzyniami na pościel czy wyciąganymi szufladami. Ma to ogromne znaczenie szczególnie w niewielkich mieszkaniach, gdzie każdy kąt do przechowywania ma ogromne znaczenie. 

Kolejnym elementem, nad którym trzeba się dobrze zastanowić jest wezgłowie łóżka. Wysokie i obszerne pozwoli na wygodne podparcie głowy i tułowia, co umożliwi wieczorne czytanie książki. Trzeba jednak mieć świadomość, że takie łóżko będzie wydawało się duże i masywne. Jest to propozycja do sypialni, które są przestrzenne. Do mniejszych sypialni warto wybrać łózko, które ma niższy zagłówek. 

Drewno ma znaczenie

Zastanawiając się, jak wybierać łóżka drewniane nie można pominąć rodzaju drewna. To właśnie konkretny rodzaj drewna determinuje kolor łóżka oraz jego trwałość. 

Łóżka dębowe są ciężkie, twarde  i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Jest również trudne do obróbki. Kupując dębowy mebel można mieć pewność, że jest to inwestycja na lata. 

Łóżka dębowe mają kolor brązowo-zielony lub brązowy. Jest to kolor, który wygląda dostojnie i elegancko. Idealnie komponuje się z meblami w stylu vintage czy rustykalnym. W połączeniu z wiklinowymi koszami, skrzynią na koce czy drewnianą podłogą stworzy sypialnię, w której będzie dominowała natura i powrót do skarbów przeszłości. Warto pamiętać, że drewniane łózko w stylu vintage jest duże i masywne. Jest to styl, który sprawdzi się w dużym, przestronnym pokoju. Nie będzie on dobrze wyglądał w niewielkiej sypialni w bloku. 

Od wielu już lat w naszych mieszkaniach króluje styl skandynawski. Sypialnie są jasne, eleganckie i bardzo funkcjonalne. Łóżko drewniane do sypialni skandynawskiej będzie idealne z drewna sosnowego. Jasny odcień drewna sprawi, że sypialnia będzie wydawała się większa i bardziej przestronna. Bardzo ciekawie wyglądają również łóżka rozbielone, które idealnie wpisują się w skandynawska stylistykę. 

Trzeba jednak wiedzieć, że drewno sosnowe jest miękki. Jest podatne na obróbkę, ale jednocześnie nie jest odporne na uszkodzenia. 

Drewno egzotyczne sprawdzi się w sypialni kontynentalnej. Heban, którego kolorystyka jest od zielonej, aż do czarnej jest bardzo elegancki i ekskluzywny. Mahoń ma czerwony odcień i jest równie gustowny. Sypialnia z drewna egzotycznego będzie trwała i bardzo elegancka.