Tani telewizor – co powinien mieć oraz na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Średnia cena telewizorów kupowanych w Polsce nie przekracza 2000 złotych. Większość Polaków decyduje się zatem na zakup dość taniego sprzętu. Nie oznacza to jednak, że tani telewizor musi być kiepski. Na co zatem zwrócić uwagę kupując telewizor z niższej półki cenowej?

Co powinien posiadać tani telewizor?

Jeszcze do niedawna różnice pomiędzy tanimi telewizorami były spore i łatwo było pomylić się podczas zakupu. Obecnie jednak rynek unormował się, a tanie telewizory są zbliżone do siebie funkcjami. Co zatem powinien mieć tani telewizor?

  • Smart TV. Jeżeli chodzi o tanie telewizory z tym systemem warto zwrócić się ku sprawdzonym platformom systemu WebOS w telewizorach LG, Tizen w telewizorach Samsung, a także Android TV u innych producentów. 
  • Rozdzielczość 4K i standard HDR. Trzeba mieć jednak świadomość, że w praktyce nie uświadczymy na nim żadnych efektów związanych z HDR. Telewizor będzie jedynie poprawnie kodował taki sygnał, ale nie będzie umiał go wykorzystać. Dlaczego? Aby cieszyć się HDR-em potrzebne jest bardzo dobre podświetlenie lub matryca w telewizorze typu OLED. Tanie telewizory nie oferują jednak takiego rozwiązania. Telewizory 4K (https://www.e-sas.pl/rtvagd/telewizory-i-rtv/telewizory) będą natomiast sprawdzać się doskonale.
telewizor

Na co uważać podczas zakupu taniego telewizora?

Przede wszystkim nie należy zwieść się opowieściom sprzedawców w sklepach. Warto zatem przed zakupem przejrzeć kilka recenzji w sieci i zestawić je ze sobą, aby iść do sklepu z jakąkolwiek wiedzą. Wybierając konkretny telewizor, sprawdźmy również czy nie należy on do serii sprzed kilku lat. Mogłoby to wówczas oznaczać, że sprzęt znacznie szybciej straci wsparcie od producentów aplikacji. Wybierając najtańsze telewizory zwróćmy także uwagę, aby nie były one powystawowe. Praca ekranu takiego telewizora mogłaby bowiem być nienaturalna ze względu na to, że pracował on przez wiele godzin dziennie.