Winietki – czy są potrzebne na ślubie?

Jednym z problemów dotyczących planowania ślubu jest usadzenie gości. Wymaga ono bowiem umiejętności organizacyjnych, a także wiedzy na temat sympatii bądź jej braku wśród członków rodziny. Czy warto zdecydować się na przykład na winietki rustykalne na wesele? Czy ułatwią gościom pobyt na sali? Czy jest to zbędny wydatek?

Czym są winietki?

Winietki to niewielkie karteczki, które ustawia się na stołach przy każdym talerzu. Robi się to, żeby goście od razu po wejściu na salę weselną wiedzieli, gdzie usiąść. To także dodatkowy element motywu przewodniego przyjęcia. Można wybierać na przykład spośród winietek rustykalnych na wesele. Sprawdzą się na przyjęciach w boho stylu.

Czy warto się na nie decydować?

Zakup winietek to oczywiście dodatkowy koszt przeznaczony na organizację wesela. Okazuje się jednak, że coraz więcej par się na nie decyduje. Dlaczego? Otóż dzięki winietkom możliwe jest uniknięcie bałaganu i chaosu po wejściu na salę. Pozwalają on gościom usiąść z tymi osobami, z którymi chcą. Warto więc planując salę, zapytać przyjaciół i rodzinę, czy mają co do miejsca specjalne życzenia. Jeśli zostaną one spełnione, z pewnością goście będą lepiej bawić się na weselu. Najważniejsze jest bowiem dobre towarzystwo. Bez winietek może zdarzyć się, że nielubiące się osoby usiądą obok siebie ze względu na brak wolnych miejsc.

Przykłady omówionych w tekście winietek rustykalnych pod tym linkiem: https://rozsadnepannymlode.pl/sklep/winietki-slubne-na-weselny-stol/styl-rustykalny/