Wybór oświetlenia – na co zwrócić uwagę?

Odpowiednio dobrane oświetlenie stanowi integralną część wystroju wnętrz. Same lampy od lat pełnią już nie tylko funkcję użytkową, ale i dekoracyjną. Ponadto odpowiednio dobrane światło wydobywa z wnętrza jego najlepsze cechy.

4concepts oświetlenie – szkło i światło

Dobierając lampy do wnętrza trzeba dokładnie przemyśleć sprawę – czy mają być one „niewidoczne”, wtapiać się spójnie w całość, a może stanowić kontrapunkt, intensywną plamę koloru światła w monochromatycznym wnętrzu? Niezależnie od podejmowanego wyboru warto postawić na rozwiązania sprawdzone i wysokiej jakości np. 4concepts lampy. Wśród propozycji tego producenta znaleźć można zarówno nowoczesne, futurystyczne modele, jak i bardzo klasyczne wzory.

Bawmy się światłem i kolorem

Pojedyncza lampa w pokoju to obecnie za mało – poza sufitową lampą, będącą głównym źródłem światłą warto zdecydować się także na dodatkowe punkty – czy to wiszące, czy stojące. Kolorowa szklana lampa 4concept rozświetli zacienioną przestrzeń po zmroku, a za dnia będzie stanowiła ciekawy dodatek wnętrzarski przyciągając wzrok nowatorskim kształtem i intensywnym kolorem.

Jak dobrać lampę do wnętrza?

Najczęściej stosowane są dwie zasady doboru elementów wystroju wnętrza – na zasadzie spójności lub kontrastu. W zależności od wystroju całego wnętrza i pozostałych pomieszczeń możemy wybrać lampy w stylu, jaki dominuje w pokoju lub dobrać je na zasadzie kontrastu – jako element przełamania – zobacz. W biało-szarym pokoju intensywnie czerwona podstawa szklanej lampy 4contept będzie stanowiła element przyciągający wzrok. Z kolei w eklektycznym, kolorowym, energetycznym wnętrzu wtopi się w resztę wystroju. Niezależnie od wyboru samego wzoru lampy istotna jest także kwestia barwy i mocy światła – lampy 4concepts współpracują z nowoczesnymi ledowymi rozwiązaniami, pozostaje nam więc duża dowolność wyboru w tej kwestii.