Żarówki LED. Sprawdź 5 korzyści przejścia na ledy!

Żarówki LED to obecnie popularna propozycja do domu i innych przestrzeni. Jakie są najważniejsze korzyści wynikające z przejścia na nowoczesne oświetlenie ledowe?

Energooszczędność

Żarówki wyposażone w diody LED to żarówki energooszczędne. Razem z nimi można zaoszczędzić nawet 85 proc. energii w zestawieniu ze zwykłymi żarówkami żarowymi. Są one także tańsze w eksploatacji od świetlówek kompaktowych i żarówek halogenowych.

Wymiana żarówek na LED-y może dać oszczędność nawet na poziomie 200 złotych rocznie!

Trwałość

Dobrej jakości żarówki ledowe mogą świecić nawet kilkadziesiąt tysięcy godzin. Większość dostępnych w sprzedaży modeli oferuje żywotność na poziomie 15-25 tysięcy godzin, czyli można używać ich przez lata. Dodatkowo, trwałości ledów nie skraca częste włączanie i wyłączanie.

Dla porównania, żarówka żarowa świeci tylko 1 tysiąc godzin, a świetlówka kompaktowa około 8-20 tysięcy godzin.

Różne warianty

Dzisiaj żarówki LED można kupić w wielu wariantach do wyboru – https://www.elampy.pl/173-zarowki . Dotyczy to głównie ich trzonka – gwintu, mocy, barwy światła, kształtu.

Do dyspozycji są między innymi:

  • żarówka LED E27 – popularna żarówka z dużym gwintem
  • żarówka LED E14 – wyposażona w mały gwint
  • żarówki z gwintami halogenowymi – żarówki LED GU10, MR16, G4, G6,5, G9
  1. Pełna moc
    Żarówki LED natychmiast świecą pełną mocą. To duży atut w porównaniu ze świetlówkami kompaktowymi, które wymagają czasu, aby się „rozgrzać”, dlatego na początku nie dają mocnego światła.
  2. Bezpieczeństwo
    Ledowa żarówka energooszczędna jest zakupem bezpiecznym, a także przyjaznym dla środowiska.

W żarówkach tego typu nie stosuje się szkodliwych pierwiastków chemicznych, na przykład rtęci. Nie stanowią one zatem zagrożenia dla natury. Dodatkowo, nie nagrzewają się tak mocno jak świetlówki czy halogeny, dlatego nie stwarzają ryzyka oparzenia.