Zwiększenie bezpieczeństwa w budynku poprzez sprawną wentylację

W budynkach mieszkalnych dostęp świeżego powietrza jest warunkiem do użytkowania takich urządzeń jak piecyki grzewcze i kotły centralnego ogrzewania. Wszędzie tam, gdzie zachodzą procesy spalania, dostęp powietrza jest gwarancją ich poprawności. W przypadku braku wystarczającej ilości tleny może powstawać niebezpieczny tlenek węgla.

Sposoby zapewnienie odpowiedniej wentylacji

Pomieszczenia, które muszą mieć dostęp do powietrza z zewnątrz, mogą być dodatkowo zabezpieczone przez wykonanie kratek wentylacyjnych w ścianie budynku. W tym wypadku rura wentylacyjna Belmeb.pl odpowiednio zamontowana dostarcza powietrze do pomieszczenia, w którym znajduje się piec. Należy pamiętać, aby kontrolować takie przyłącza i sprawdzać, czy są drożne.

 

Modernizacja starych kanałów wentylacyjnych

 

Część budynków posiada kominy wentylacyjne murowane z cegły. Mogą one posiadać nierówności, co utrudnia ich poprawną pracę. Po sprawdzeniu przekroju takiego komina można dopasować odpowiednią rurę wentylacyjną, która następnie zostanie włożona do kanału wentylacyjnego. Takie rozwiązanie poprawia efektywność wentylacji i zwiększa jej szczelność. W ten sposób można również w łatwy sposób odizolować od siebie kominy, aby nie dochodziło do wymiany powietrza przez szczeliny między cegłami.

 

Gotowe rury wentylacyjne ułatwiają poprawę bezpieczeństwa kotłowni i łazienek z podgrzewaczami wody ułatwiając jednocześnie wykonanie nowych kratek wentylacyjnych.