Lustro stojące- prosty sposób na powiększenie małego wnętrza

Lustra są dość uniwersalnym meblem, ponieważ zakres ich zastosowania w pomieszczeniach jest bardzo szeroki, ale lustro w zwykłej reprezentacji, to konstrukcja ścienna, która choć daje pożądane odbicie, ale dość ograniczona w swojej funkcjonalności, ze względu na swoje stacjonarne położenie, kąt odbicia jest zawsze taki sam, plus takie lustro ścienne może być tylko przeniesione na inną ścianę, poprzez montaż, a nawet niemożliwe do przeniesienia, jeśli jest zainstalowane z klejem.

Takie ograniczenia są przede wszystkim nieistotne w sklepach bez przymierzalni. Kiedy odwiedzający musi wykonać jak najmniej czynności, aby wygodnie zrobić zakupy, ważne jest, aby zobaczyć swój wygląd bez oddalania się zbytnio od regałów z ubraniami. W domu lustro zamontowane na stałe też czasem nie jest do końca wygodne. Lustra mobilne zostały wymyślone, aby rozszerzyć funkcjonalność pomieszczenia.

Zalety mobilnych luster podłogowych

Lustra podłogowe na kółkach i stojakach są dziś bardzo rozpowszechnione, co po raz kolejny dowodzi ich uniwersalności i funkcjonalności jako przedmiotu wyposażenia wnętrz:

Sklepy odzieżowe i obuwnicze

Lustra podłogowe są tu chyba najczęściej stosowane, przede wszystkim ze względu na swoją mobilność. Lustrzane wzory na kółkach są świetne do nadania stylowego wyglądu, podczas gdy małe zamontowane lusterka pokazują buty potencjalnych klientów w całej ich okazałości. Obuwnicze sklepy mogą optować dla niskich kosztów podłogowych stojących luster z powodu ich małego rozmiaru.

Szafy

Zastosowanie luster w garderobie jest podobne do tego w sklepie, z wyjątkiem luster w formie parawanu, które również mogą strefować przestrzeń. Pokoje dzienne, korytarze. Piękne lustro stojące na kółkach stanie się wdzięczną ozdobą holu, salonu czy przedpokoju. Lustro stojące do domu, można bez problemu zamówić tutaj: https://www.sfmeble.pl/c/lustra-stojace-akcesoria-salon

Garderoby teatralne

W tym miejscu na pierwszy plan wysuwa się funkcjonalny element lustra podłogowego. Oczywiście profesjonalne charakteryzatornie posiadają lustra do makijażu, ale często są one zamontowane nad stołami charakteryzatorskimi i mają ograniczone wymiary, co nie daje pełnej oceny wizerunku scenicznego aktora czy artysty.