Przycisk do spłuczki – jak wybrać?

przycisk do spłuczki

Każdy, kto chociaż raz w życiu urządzał łazienkę, wie, jak trudne jest to zadanie. Musimy zadbać o każdy detal, tak aby całość dobrze się prezentowała i spełniała nasze oczekiwania. Nie bez znaczenia w łazience jest także przycisk do spłuczki. To z pozoru niezbyt ważny element, jednakże ma on spore znaczenie w codziennym użytkowaniu. Powinien pasować do aranżacji wnętrza i dawać nam wygodę. Przyjrzyjmy się temu, jak wybrać idealny przycisk do spłuczki. Co jest istotne podczas zakupu? Jakie propozycje znajdziemy na rynku?

Przyciski pojedyncze i podwójne

Przycisk do spłuczki występuje w wielu wersjach. Najprostsze w obsłudze są modele jednofunkcyjne, które pozwalają spłukać toaletę wodą w ilości 5-9 litrów. Ważne jest to, że mimo mniejszej ceny podczas zakupu, taki przycisk może przyczyniać się do większych opłat za użytkowanie. Nie zawsze trzeba spłukiwać tak dużą ilość wody. Ekologicznym rozwiązaniem są modele dwufunkcyjne, wykonane przykładowo ze szkła. Dzielą się one na dwie części, najczęściej jedną mniejszą i jedną większą. Mniejszy przycisk do spłuczki pozwala zużywać nawet o połowę mniej wody. 

przycisk do spłuczki

Nie zapominajmy o przyciskach z funkcją Stop. W dowolnej chwili można zatrzymać uwalnianie wody, zgodnie ze swoimi oczekiwaniami. To wygodne rozwiązanie, które zastosujemy w nowoczesnych domach. Konieczne jest podłączenie naszego przycisku do mechanizmu spłukującego. Takie mechanizmy znajdziesz na lazienka-rea.com.pl

Design ma znaczenie

Nowoczesne przyciski do spłuczki z powodzeniem znajdziemy w internetowym sklepie. Oferta jest niezwykle szeroka i atrakcyjna cenowo, co ucieszy każdego odbiorcę. O czym jeszcze pamiętać podczas zakupu? Przycisk do spłuczki powinien odznaczać się estetyką. Do wyboru mamy wersje klasyczne, nowoczesne, eleganckie itp. Zazwyczaj obudowa jest prostokątna, a przyciski mogą być kwadratowe, podłużne, okrągłe. Dobierzmy je do aranżacji wnętrza, tak aby zachować harmonię. W efekcie wnętrze nabierze przytulności i funkcjonalności. Niezawodne przyciski do spłuczki nie tylko wpływają na komfort domowników, lecz także na estetykę wnętrza.