Zakup dobrej poduszki

W ostatnich latach bardzo dużą popularnością cieszą się poduszki profilowane w kształcie pagórka. Są one doskonałe dla osób, które cierpią na dysfunkcję kręgosłupa. 

Jakość snu

Każdy z nas chyba zasnął kiedyś w złej pozycji. Po przebudzeniu odczuwa się wtedy ból głowy, barków oraz karku. Oczywiście jedna taka noc jeszcze nie wyrządzi nieodwracalnych skutków, ale długotrwałe spanie w krzywej pozycji jest bardzo niebezpieczne dla zdrowia. Wiele osób nie ma nawet pojęcia jak wybrać poduszki, które będą przede wszystkim wygodne. Sztywność karku, ból głowy oraz obniżone samopoczucie to najczęstsze skutki źle dobranej poduszki. Poduszka jest niezwykle istotnym elementem wyposażenia pokoju do spania. Jakość snu ma bezpośrednie przełożenie na naszą efektywność w ciągu dnia. Jeżeli jesteśmy niewyspani to gorzej się uczymy i pracujemy. Na rynku dostępnych jest wiele poduszek, dlatego każdy bez większych problemów powinien znaleźć coś dla siebie. Najlepiej dokonywać zakupów w sprawdzonych sklepach, które wiele lat działają na rynku i cieszą się dobrą opinią. Poduszki różnią się nie tylko kształtem, ale również rozmiarem, rodzajem wypełnienia oraz poszyciem. 

Poduszki dekoracyjne

Pod względem wizualnym najlepiej prezentują się poduszki dekoracyjne, ale niestety nie nadają się one do spania. Warto jednak je kupić, jeśli planujesz nadać pomieszczeniu przytulnego klimatu. Ich walory estetyczne doskonale podkreślą aranżację sypialni. Ich kształt powoduje, że nie dają odpowiedniego podparcia. Na skutek długotrwałego użytkowania mogą powstać nawet odkształcenia. Wbrew pozorom nie jest łatwo wybrać dobrą poduszkę do spania. Należy stosować się jednak do kilku zasad, które ułatwią podjęcie decyzji. Po pierwsze poduszka ma być właściwym podparciem dla głowy oraz kręgosłupa szyjnego. Każdy z nas przybiera inną pozycję w czasie snu, dlatego na tej podstawie należy dobrać poduszkę. Warto mieć na uwadze, że spanie na brzuchu nie jest zdrowe i może skutkować różnymi problemami zdrowotnymi. 

Rozmiary poduszek

Należy pamiętać, że każdego dnia twoja skóra ma bezpośredni kontakt z poduszką. Z tego powodu poduszka musi mieć ważne atesty, które są potwierdzeniem komfortu termicznego oraz jej wysokiej jakości. Od jakości snu zależy w dużej mierze funkcjonowanie całego organizmu. Warto zadbać o to, żeby odpoczynek nocny przebiegał w komfortowych warunkach. Oprócz poduszki ważne jest także łóżko, które nie może być zbyt miękkie, ani twarde. Przy wyborze poduszki można, a nawet trzeba kierować się własnymi preferencjami. Zalecenia medyczne oraz komfort klientów są najważniejsze dla producentów poduszek. Tradycyjne poduszki są produkowane w kształcie kwadratu oraz prostokąta. Największym zainteresowaniem cieszą się oczywiście rozmiary 70×80 oraz 50×60. To oznacza, że do poduszek w takich rozmiarach można bez żadnego problemu znaleźć pasującą poszewkę. Niektóre osoby skarżą się na napięte mięśnie w odcinku szyjnym, więc w ich przypadku warto zastosować poduszki profilowane. Taka poduszka zapewnia odpowiedni kąt podparcia dla głowy, szyi oraz barków. W artykule wyjaśniliśmy jak wybrać poduszki.