Zegary dla dzieci

Modne stało się zawieszanie zegarów na ścianach pomieszczeń. Wielu rodziców decyduje się także na zawieszenie takiego zegara w pokoju malucha. Jest to naprawdę mądre posunięcie, które dodatkowo uczy dzieci.

Jakie zegary dla dzieci?

Przed zakupem zegara dla dzieci, warto pamiętać o tym, aby było on dość wyraźny. Zegar będzie wisiał na ścianie, dlatego dobrze jest sprawić, aby dziecko nie musiało do niego podchodzić. Lepiej jest, jak może z daleka odczytać godzinę. Samo powieszenie zegara w pokoju dziecka jest świetnym pomysłem, gdyż tym samym uczy się on, jak prawidłowo należy odczytywać godzinę. Dodatkowo taki zegar jest traktowany także jak ozdoba. Modne stały się w ostatnim czasie tak zwane zegary przyklejane. Każdy element przykleja się na specjalny klej lub taśmę, którą potem można bez problemu odkleić.

W pokoju malucha sprawdzi się także zegar drewniany. Są one co prawda cięższe i zdecydowanie droższe, ale wyglądają naprawdę ciekawie. Najmłodszym mogą spodobać się tradycyjne zegary z metalowymi dodatkami. Na wielu stronach internetowych można zakupić specjalne zegary dla dzieci, które mają wbudowany motyw zwierzaków czy obrazki z ulubionej kreskówki.

Mądrym posunięciem jest zawieszenie zegara w pokoju dziecka. Nauczy się on sam z niego korzystać, zatem gdy dostanie standardowy zegarek na rękę będzie mu łatwiej odgadnąć godzinę. Ceny zegarów są głównie uzależnione od wielkości tarczy i materiału z jakiego produkt powstał. Liczy się bowiem technika i trwałość zakupionego zegara.

Zegary dla dzieci dostępne w tym miejscu.