Zielony dywan i jego wybór

dywan zielony

Dobór odpowiednich kolorów przedmiotów, jakie znajdują się w mieszkaniu, jest rzeczą bardzo ważną. Każda barwa ma wywiera unikatowy efekt na człowieka i nie należy lekceważyć znaczenia jej wpływu na codzienne funkcjonowanie.

Moc kolorów

Kolor niebieski na przykład pobudza do działania, więc warto zadbać o niebieskie akcenty w miejscach przeznaczonych do pracy. Barwa czerwona wyróżnia się z otoczenia, dlatego często jest używana w marketingu do przyciągnięcia uwagi – w domu natomiast warto z nią nie przesadzać, choć pewne niewielkie elementy pomogą ocieplić wygląd pomieszczenia. Kolor zielony jest natomiast kojarzony z harmonią, spokojem i równowagą ducha. Należy zadbać więc o to, by pokoje, których przeznaczeniem jest relaks zawierały właśnie różnorodne odcienie tej barwy. W osiągnięciu tego celu może pomóc zielony dywan. 

Wybór zielonego dywanu

Dywany o takiej barwie znakomicie wpasują się do wielu pomieszczeń w domu, czy mieszkaniu. Można umieścić je przykładowo w gabinecie, ale sprawdzą się też w wielu innych miejscach. Pokój gościnny jest pokojem, w wystrój którego znakomicie wkomponują się zielone dywany. Należy jednak pamiętać, by wybór danego modelu poprzedzić dokładną analizą kolorystyki pomieszczenia, w którym mają one zostać umieszczone.

dywan zielony

Dla początkujących polecane są odcienie koloru zielonego, które nie są ani zbyt jaskrawe, ani zbyt ciemne, gdyż takie będzie trudniej ładnie dopasować do reszty aranżacji. Na początek można zatem wybrać odcień bardziej łagodny i stonowany. Kolory bardzo jasne (czasem niemal neonowe) i bardzo ciemne mogą wybrać osoby, które chcą poeksperymentować we własnym mieszkaniu i nie obawiają się, że ich wybór może być nietrafiony. 

Właśnie z powodu problemów z doborem dywanu o właściwym odcieniu zieleni, warto skorzystać ze sklepu internetowego np. sklepeureka.pl, gdzie wybór jest zdecydowanie większy.